Προγραμματισμός λειτουργίας του Αναβαθμισμένου Προγράμματος Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου σχολ. έτους 2023-24

Σύμφωνα με την με αριθ. πρωτ. Φ.7/ΦΜ/98404/Δ1/04-08-2022(4215Β΄) Υ. Α., το Σχολείο μας, για το σχολικό έτος 2023 -2024, θα λειτουργήσει με νέο, αναβαθμισμένο πρόγραμμα Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου, σύμφωνα με τους όρους και προϋποθέσεις του άρθρου 371 του ν. 4957/2022 (14 Α’).

Για την εγγραφή στο αναβαθμισμένο πρόγραμμα Ολοήμερου Δημοτικού Σχολείου, οι μαθητές/τριες θα προσκομίσουν τη σχετική αίτηση – δήλωση των γονέων/κηδεμόνων τους, που παρέλαβαν από το Σχολείο και την οποία μπορείτε, επίσης, να βρείτε στο τέλος της ανακοίνωσης. Όλες ανεξαιρέτως οι αιτήσεις γίνονται δεκτές χωρίς προϋποθέσεις.

Για τον Προγραμματισμό λειτουργίας, οι αιτήσεις – δηλώσεις θα πρέπει να συμπληρωθούν και να υποβληθούν εγκαίρως, ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ μέχρι την 16η Μαΐου 2023, στον/στην Υπεύθυνο/η Εκπαιδευτικό της τάξης.

Σε περίπτωση υποβολής εκπρόθεσμης αίτησης-δήλωσης εγγραφής, μετά τη λήξη του διδακτικού έτους, απαιτείται η γραπτή έγκριση του/της οικείου/ας Διευθυντή/ντριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Η Διευθύντρια του Σχολείου