ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Αγαπητές/οί γονείς και κηδεμόνες,

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2023-24, θα πραγματοποιηθεί  την Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023, ώρα 8.15 π.μ., στο προαύλιο του Σχολείου μας.

Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν με τις σχολικές τους τσάντες, προκειμένου να παραλάβουν τα βιβλία τους.

Η είσοδος και η αποχώρηση θα γίνει ως εξής: για τις Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις από την πόρτα δίπλα στο Γυμνάσιο, για τις Γ΄και Δ΄ τάξεις από την κεντρική πόρτα και για τις Α΄ και Β΄ τάξεις από την πόρτα του γηπέδου (πεζόδρομος).

Μετά την παραλαβή των βιβλίων, οι μαθητές και οι μαθήτριες αποχωρούν στις 9.30 π.μ. από το Σχολείο με ευθύνη των γονέων/κηδεμόνων τους, οι οποίοι τους/τις παραλαμβάνουν στις καθορισμένες εξόδους ως εξής:

Οι γονείς και κηδεμόνες μπορούν να παρίστανται κατά τη διάρκεια του αγιασμού.

Αν χρειάζεστε βεβαιώσεις επίσκεψης στο Σχολείο για τη δικαιολόγηση απουσίας από την εργασία σας, μπορείτε να τις παραλάβετε από τη Διεύθυνση του Σχολείου.

Αν επιθυμείτε το παιδί σας να αποχωρήσει μόνο του από το Σχολείο μετά τον Αγιασμό, χρειάζεται να αποστείλετε υπεύθυνη δήλωση υπογεγραμμένη από το gov.gr ή έντυπη την οποία θα έχει μαζί του το παιδί.

Τα παιδιά θα αποχωρήσουν από το σχολείο μόνο συνοδευόμενα ή με υπεύθυνη δήλωση των γονέων.

Καλή Σχολική Χρονιά!